שאלות נפוצות

שלום לרב יובל, שאלה בעניין הלוגיקה של תהליך הניקוי – יש משפט בחז"ל, של החפץ חיים נראה לי של 'סור מרע ועשה טוב' – הרב אומר – תעשה טוב והרע כבר יצא. האם זה היינו הך?
כשעושים טוב, מעט מן האור מגרש הרבה מן החושך, אז זה נקרא 'סור מרע'. אז הוא סר מרע. אבל אדם שלא הלך כל הרע, צריך להתגבר עליו ולהכניע אותו. יש עניי...
ג', 25 יונ, 2019 at 12:54 PM
מאז השימוש בשיטה אני חולם המון, מה זה אומר, ליפני כן לא חלמתי בכלל?
לא יודע לענות על השאלה בוודאות, אבל, נראה לי שהקשר לתת מודע שלך נעשה יותר חזק. כתוב ב"זוהר" ששיכחת חלום באה מהקליפות אם כן נקיון גורם לזכרון.
ב', 1 יולי, 2019 at 11:52 AM
מה ההבדל בן אופונופונו לעין הבדולח? שמעתי פעם שמשהו אמר שכנראה אופונופונו זה ניצוץ מעין הבדולח מה בדיוק עושה את ההבדל האם אלו המילים השונות זה מה שעושה את ההבדל? מה עוד שונה?
לא ברור לי עד היום מה המקורות של האופונופונו,  נראה שזה לקוח מהתורה הפנימית שלנו, בכל מקרה הם מדברים הרבה על ה"אלוקים" (דוויין)  ברור שהם לא מת...
ב', 1 יולי, 2019 at 12:00 PM
בשיעור שלישי הרב אומר שהכל יכול להשתנות, ואם זה לא משתנה סימן שבפנים עדיין קיים וצריך לנקות עוד זיכרונות שכלואים בנפש, ובשיעור רביעי הרב אומר שצריך לשנות את הרגשות שאני מרגיש בנוגע לדבר, יש סטירה?
אין בעצם סתירה, כי רגשות הם תולדה של מחשבות (תפיסת עולם מוחין), והמוחין שלנו הם תולדה של זיכרונות, ולכן עבודה על זיכרונות ורגשות זה היינו הך.
א', 14 יולי, 2019 at 1:01 PM